Skautky a skauti  11-15 rokov

                      

  • Nováčik
  • Nováčik je nultým stupňom skautského chodníka. Je to vlastne nováčikovská skúška pre začínajúcich skautov. V tomto stupni chlapec či dievča zisťuje, kto je to skaut, aké sú jeho vzory a životné princípy. Zoznamuje sa so skautskou symbolikou, rovnošatou a stupňami skautského chodníka. Mal by ovládať aj najdôležitejšie rady pre život v prírode - viazania 6 skautských uzlov a krížovej väzby, vhodný výstroj do prírody, balenie batoha, KPZ a ošetrenie jednoduchých poranení. Viac sa dozvieš v knižke Nováčik.    
 
  • Neznáma krajina
  • Pri zdolávaní tohto 1. stupňa skautského chodníka budeš s priateľmi poznávať nepoznané teritóriá. Neznámou krajinou nie sú len nové územia, ale aj vesmír, neprebádaný svet vedomostí, tajomné súvislosti, neznámo v tvojom vnútri... Plnenie rôznych cieľov tohto stupňa ťa privedie k objavovaniu nových vecí, rozvíjaniu sily, zdravia a schopnosti prežiť v prírode, zdokonaľovaniu charakteru, upevňovaniu priateľstiev a spolupráce a pátraniu po duchovných hodnotách. Viac sa dozvieš v knižke Neznáma krajina.    
 
  • Stúpanie na vrchol
  • Po prebádaní neznámej krajiny príde čas na zdolanie objavených výšin. Pred tebou sa rysujú končiare a ty postupne prekonávaš prekážky. S priateľmi budeš stúpať na vrchol svojich možností. Vydáš sa hore a vypestuješ si vlastnosti, ktoré potrebuje každý objaviteľ, zálesák, letec či kozmonaut. Bude to náročná, ale zvládnuteľná škola. Vykroč teda na druhý, záverečný stupeň skautského chodníka! Viac sa dozvieš v knižke Stúpanie na vrchol.

 

   
 

 

Kontakt

Slovenský skauting, 21.zbor Korčín Zvolenská Slatina
SNP 26, 962 01 Zvolenská Slatina

0904 277 392

Rozvrh družinoviek 2018/2019:

po: 16:00 - 18:00 Grilované rybičky (včielky a vĺčata)
ut: 
st: 16:00 - 18:00 Morky (skauti)
štv: 16:00 - 18:00 Mravce (vĺčatá)
pia: 15:00 - 17:00 Bublinky (skautky)

Cero(c) 2009 - 2018 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode