Naša vízia

 

V skautingu si mladí plnia svoje sny, učia sa nové a zaujímavé veci a nachádzajú si tu skvelých priateľov. Náš výchovný program im dáva šancu zdolať svoj prvý vrchol, vyniknúť, zažiť pocit úspechu a uznanie od druhých. 

Chceme ukázať ľuďom, že schopný meniť svet k lepšiemu je každý z nás. Našim cieľom je ukázať, že človek je zodpovedný za svoj život, za svoje okolie – rodinu, komunitu, mesto, krajinu a ich stav. Tak ako je ľudstvo tvorené každým človekom, tak je každá zmena tvorená z veľkého množstva malých skutkov, ktoré dokáže uskutočňovať každý z nás.

Veríme, že mládež je najdôležitejším prvkom, ktorý bude vytvárať zajtrajší svet. Chceme do nej investovať svoje schopnosti a čas na to, aby si túto svoju schopnosť a zodpovednosť uvedomila.

Chceme prispievať k osobnému rastu seba a ľudí okolo nás a skvalitniť život všetkých, ktorí túto podporu príjmu. Prostredníctvom skautingu objavujú, čo môžu v živote dokázať. Uplatňujú tu svoje schopnosti, realizujú sa a zlepšujú v tom, v čom chcú byť dobrí.

Náš zaujímavý program stále láka nových a nových mladých ľudí, ktorí sa pripájajú k našej činnosti.

 
 
 
 

Dospelí sa zasa dobre cítia v mladom prostredí, kde môžu byť užitoční a pomáhať pri hodnotnej výchove ľudí.

Pre členstvo v skautingu v podstate neexistuje vekový limit. Prijímame všetkých ľudí bez akýchkoľvek rozdielov rasy, vyznania, pohlavia či veku – skauting je pre všetkých, ktorí chcú napredovať, pracovať na sebe, rozvíjať sa a žiť v skupine ľudí podobnej krvnej skupiny.

Skauting vychováva ľudí samostatných a zodpovedných, pripravených na život.

V obci Zvolenská Slatina bol 1. skautský oddiel založený v roku 1937. S prerušeniami v rokoch 1938 - 1945 fašistami a v rokoch 1948 - 1989 komunistami funguje slatinský skauting dodnes. V dnešnej dobe patríme medzi najväčšie a najaktívnejšie organizácie pre mládež v regióne Podpoľanie. 

 

             

Kontakt

Slovenský skauting, 21.zbor Korčín Zvolenská Slatina
SNP 26, 962 01 Zvolenská Slatina

0904 277 392

Rozvrh družinoviek 2018/2019:

po: 16:00 - 18:00 Grilované rybičky (včielky a vĺčata)
ut: 
st: 16:00 - 18:00 Morky (skauti)
štv: 16:00 - 18:00 Mravce (vĺčatá)
pia: 15:00 - 17:00 Bublinky (skautky)

Cero(c) 2009 - 2018 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode