Dedinská sauna

 
Dedinský saunový domček v záhrade Skautského centra Zv. Slatine vznikal od apríla do októbra roku 2015. Do prác sa zapojilo viac ako 30 mladých ľudí, ktorí na stavbe odrobili 1000 dobrovoľníckych hodín ako dar na rozvoj dobra v mieste, kde žijú. Cieľom bolo vytvoriť príjemné, komfortné a vizuálne príťažlivé miesto určené na duševnú aj fyzickú regeneráciu ľudí, a tým aj celej spoločnosti.

Dedinskú saunu je možné  využívať každý deň (aj cez víkendy a sviatky) po zotmení do 21:45 hod. Priestor je prispôsobený na pohodlné saunovanie pre 2 - 4 osoby a maximálna kapacita je 6 osôb.
 
Záujemcovia o zapožičanie kľúčov, nech sa ohlásia na nasledovných kontaktoch:

Peter Pavlík 0910 159 765
Matej Fekiač 0904 927 104

Je potrebné zavolať v dostatočnom predstihu (aspoň 1 – 2 dni vopred), aby sa vám nestalo, že nájdete saunu obsadenú. Vždy rezervujeme celú saunu bez ohľadu na počet prihlásených návštevníkov, aby bola maximálne zabezpečená intimita saunujúcich.
 
V saune kúrime pieckou na drevo a jej vyhriatie na dostatočnú teplotu trvá približne 60 minút. Tento čas je darovaný návštevníkom na utriedenie si vlastných myšlienok a preladenie sa na saunový rituál. Ochladzovanie zabezpečuje drevený kúpací sud na terase saunového domčeka, z ktorého je pekný výhľad na nočnú oblohu.
 
Je potrebné si priniesť vlastnú bielu bavlnenú plachtu (napr. posteľnú), ktorú si položíte pod seba na lavicu počas saunovania a tiež  uterák na vysušenie tela po procedúre.

Optimálny čas na saunovanie je večer, aby po saunovom kúpeli mohol nasledovať spánok. Na celú procedúru spojenú aj so zakúrením si a vyhriatím sauny budete potrebovať približne 3 hodiny.
 
Spokojní užívatelia sauny môžu prispieť dobrovoľný príspevok, ktorý bude využitý na údržbu a ďalšie úpravy. Budeme preto radi, ak sami zvážite výšku daru. Rozvíjate tak štedrosť a oceňujete  na základe vašej osobnej skúsenosti.

Financie nemajú byť prekážkou vo využívaní tohto priestoru. Avšak ak si to môžete finančne dovoliť, dobrý príspevok, ktorým dokážeme pokrývať náklady na údržbu je vo výške približne 3€ / 1 osoba / 1 saunovanie. Zároveň odporúčame príspevok 12€ / 2 hodiny využívania sauny pri menšom počte ako 4 návštevníci.

Tešíme sa na Vašu návštevu!
 
  
      
 
  
      
 

Projekt podporili:

 
Nadácia Ekopolis a spoločnosti Slovnaft a.s. v rámci programu Zelené oázy 
 

        Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR 

 

Obec Zvolenská Slatina 

 

AQUA - mont, s.r.o.

 

BeA Slovensko, spol.s r.o.

 

Autodoprava Kamoďa

 

JOMA SEPO spol. s r.o.

 

SAUNAMASTER S. R. O.

 

Slovenský skauting, 89.zbor Cuprum Banská Bystrica

Slovenský skauting, 21.zbor Korčín Zv. Slatina

 

Bariak Miroslav, Bolfová Katarína, Kocúrová Ingrid, Milan Mlynár, Páričková Ivana,

Pavlík Peter, Pavlík Zdenko, Rastislav Schieber, Poliakovci Kamil a Lýdia, Spišiaková Veronika a Supuka Ján

 

Dedinskú saunu nepostavila stavebná firma ani odborní remeselníci, ale skupina kamarátov, ktorí na stavbe odrobili zadarmo desiatky hodín ako dar na rozvoj dobra v mieste, kde žijú. Na projekte sa spolupodieľali: 
 
Cerovský Jakub, Cerovský Martin, Cerovský Stanislav, Berger Daniel, Donoval Miroslav, Fekiač Jozef, Fekiač Matej, Hronec Adam, Hroncová Petra, Huliak Dušan, Kovariková Nikola, Maľa Martin, Maľa Matúš, Marčiš Peter, Parobok Michal, Paška Jozef, Pavlík Dušan, Pavlík Peter, Pavlík Zdenko, Plško Michal, Pikula Miroslav, Poničanová Veronika, Schieber Jakub, Schieber Matej, Smutný Ondrej, Sypták Adam, Urbanová Martina, Urda Michal, Urda Richard, Závodský Richard a Žuffa Vladimír
 

 

Kontakt

Slovenský skauting, 21.zbor Korčín Zvolenská Slatina
SNP 26, 962 01 Zvolenská Slatina

0904 277 392

Rozvrh družinoviek 2018/2019:

po: 16:00 - 18:00 Grilované rybičky (včielky a vĺčata)
ut: 
st: 16:00 - 18:00 Morky (skauti)
štv: 16:00 - 18:00 Mravce (vĺčatá)
pia: 15:00 - 17:00 Bublinky (skautky)

Cero(c) 2009 - 2018 Všetky práva vyhradené.

Vytvorte si web stránku zdarma!Webnode